Podrobné hledání s mapou na ŽivéObce.cz

Ochotnické divadlo

Chaloupecká opona

Opona 2017

Ochotnické divadlo Máj 21 Chaloupky má za sebou malé jubileum. V letošním roce uvedlo již svoji pátou premiéru od doby svého založení. Touto premiérou byla krimikomedie Jana Váchala „Paní Fantomasová se zlobí aneb zločin v Muzeu čerstvého umění“.

K jednomu představení plánovanému na 13. června 2013 bylo pro zájem velký diváků přidáno ještě představení druhé, které proběhlo 20. června 2013. Během těchto dvou večerů hru navštívily více jak dvě stovky diváků, a to i přesto, že při druhém představení panovala tropická vedra. Ani herci se nedali vysokými teplotami zaskočit a do obou představení vložili veškerý svůj um a elán. Budeme si přát, aby zájem diváků neopadl ani při reprízách v podzimních měsících, ale ani na zájezdech, kdy soubor bude vystupovat také pohostinsky v bližším i vzdálenějším okolí.

Orfeus nejen v podsvětí

Ve dnech 1. a 2. června se v sále restaurace na Chaloupkách konala premiéra a první repríza hry „Orfeus nejen v podsvětí“ od Zdeňka Kozáka, doplněná o několik známých či méně známých písní.

Hru nastudovalo Ochotnické divadlo Máj 21 Chaloupky jako svoji čtvrtou inscenaci od obnovy amatérského divadla na Chaloupkách. Obě představení byla zcela vyprodaná, takže za dva dny hru vidělo víc jak 270 diváků, kteří nešetřili potleskem a slovy uznání na adresu účinkujících. Všechny, kteří představení ještě neviděli, srdečně zveme na další reprízy, které proběhnou v podzimních měsících.

Fotografie najdete na serveru Rajče.

3. sezóna ochotnického divadla

Ochotnické divadlo Máj 21 Chaloupky funguje již třetí sezónu. V letošním roce nastudovalo černou detektivní komedii anglického autora Normana Robbinse „Do hrobky tanečním krokem“. U diváků se tato hra setkala s kladným ohlasem a při představeních, která se zatím uskutečnila, byl sál restaurace na Chaloupkách, kde má divadlo svoji domovskou scénu, vždy plně obsazený. Závěrečný potlesk plného sálu pak všem zúčastněným dodává energii a chuť do dalšího snažení, i když se musí potýkat s improvizovaným zázemím a absencí vlastního technického vybavení. Pevně věříme, že postupně se i tyto problémy vyřeší a znovuzrozená tradice divadla na Chaloupkách bude i nadále pokračovat.

Fotografie najdete na serveru Rajče.

2. sezóna ochotnického divadla

Ochotnické divadlo Máj 21 Chaloupky neskončilo se svojí činností uvedením jedné hry, ale pokračuje další sezónou. Tentokrát nastudovali komedii Pavla Němce Doba kamenná. Premiéra hry proběhla 24.4.2010, její repríza potom 8.5.2010. Hru zhlédlo dohromady víc jak 300 diváků. Další repríza hry bude na Chaloupkách uvedena 24.10.2010 v 17.00 v sále místní restaurace. Všichni, kteří hru ještě neviděli, i ti, kteří by se chtěli podívat znovu, jsou srdečně zváni.

Fotografie najdete na serveru Rajče.


Ochotnické divadlo Máj 21Chaloupky, které po 25 letech v roce 2009 obnovilo tradici amatérského divadla na Chaloupkách, uvedlo v sobotu 24.4.2010 v sále restaurace na Chaloupkách premiéru hry Pavla Němce „Doba kamenná“. Repríza této komedie proběhla o dva týdny později dne 8.5.2010. Obě představení zhlédlo dohromady cca 340 návštěvníků, což je vskutku úctyhodná návštěvnost a svědčí o tom, že nový soubor se pomalu dostává do povědomí veřejnosti v bližším i širším okolí. Držme jim palce, aby jejich činnost v tomto duchu pokračovala i nadále.

Ochotníci znovu v akci

Neuvěřitelné se stalo skutkem a po čtvrtstoletí se podařilo na chaloupecké scéně předvést divadelní hru. Bylo to v pátek 26.6.2009 a ke shlédnutí byla hra Jaroslava Koloděje „Postel pro anděla“. Tuto inscenaci mělo na svědomí 12 nadšenců, kteří si začali říkat „Máj 21“ a po letech se odhodlali do „kultůry“ v obci pustit. Mezi účinkujícími byli jednak ti, kteří ještě aktivně zažili činnost původního ochotnického spolku Máj, jednak ti, kteří jej nezažili aktivně, ale pamatují si jej, někteří jej neznali vůbec a naši benjamínci v době posledního představení původního ochotnického spolku byli tzv. ještě na houbách. Přesto si i v této uspěchané době všichni tito lidé našli čas a zkusili navázat na starou tradici. Odměnou jim byl nečekaně velký zájem diváků, kterým nevadilo ani to, že počet židlí v hledišti byl menší, než jejich počet, takže statečně posedávali po stolech, oknech, zemi, či prostě zůstali stát. Nakonec účinkující odměnili tím, co je pro herce (či profesionálního, ale amatérského zvlášť) největší odměnou – dlouhotrvajícím potleskem, kterým jejich snahu ocenili.

Zbývá jenom doufat, že nadšení a elán novému ochotnickému spolku vydrží a tradice bude zase pokračovat i v tom novém, 21. století. Také nezbývá, než si přát, aby i divácký zájem nepolevil a rádi přišli ty „svoje“ komedianty podpořit.

Takže, milí a drazí ochotnící – zlomte vaz!!!

Fotografie najdete na serveru Rajče.